Kitokios ir stebuklingos Kalėdinės dovanos

Kitokios ir stebuklingos Kalėdinės dovanos

Kitokios ir stebuklingos Kalėdinės dovanos

Kalėdos laukiamos nuo Advento pradžios, kada pradedama puošti namus, galbūt daryti gerus darbus ir ieškoti artimiesiems dovanų. Tad kokios kitokios Kalėdinės dovanos galėtų būti rastos po eglute?

 

Kitokios Kalėdinės dovanos

 

Nejučiom jos tikrai ateis – Kalėdos, gražiausios metų šventės, kurios apsuptos artimųjų šiluma, jaukiu vakaru ir gražiausiomis metų intencijomis. Ką daryti, kad jos būtų stebuklingos ir kaip joms pasiruošti ramiai ir be streso? Galbūt keletas Megztos riešinės patarimų padės joms pasiruošti.

 

Planavimas dar niekam nepakenkė

 

Kad ir kaip juokingai tai skambėtų, bet net patys garsiausi ekonomistai sako: ,,planuoti iš anksto dar niekam nepakenkė“. Prie ko ekonomistai ir Kalėdos? Kaip žinia, daugelis ieško Kalėdinių dovanų, o tai darant paskutinę minutę išleidžiama suma Kalėdinėms dovanoms bus kur kas didesnė, negu planuojant ir apsvarsčius iš anksto. Juolab ramus planavimas visada būna racionalesnis ir taip mažiau išleidžiama, kas reiškia ne tokį skaudų po Kalėdinį laikotarpį. Sutinki, kad Kalėdomis gyvenimas nesustoja.

kaip megzti riešines
Megztos Riešinės, nuotraukos autorystė Dežavu fotostudija, Zyle photo
 

 

Dovanų sąrašas

 

Kruopščiai susidėliok, kam ir kokias dovanas planuoji nupirkti ir dovanoti.  Pasidomėk, gal dominančiai prekei artimiausiu metu bus taikoma nuolaida, o gal ji bus viena iš geidžiamiausių Kalėdiniu laikotarpiu, kas gali nulemti jos trūkumą netgi didžiuosiuose prekybos centruose. Atrodytų absurdiška, bet mažiausiai ko nori, tai lakstyti per prekybos centrus ieškant tos vienintelės dovanos, nes ji yra Top dovanų sąrašuose ne pas tave vieną.

 

Tolimi giminaičiai užsienyje

Dažnai sudarius dovanų sąrašą neretai sustojama ties dovanomis giminaičiams, kurie gyvena atokiau ir net kitoje šalyje? Ką dovanoti, ypač žinant tai, kad svetur jie gali įsigyti daug daugiau negu mūsų mylimoj šaly? Šiuo atveju visada siūlau pasitelkti fantaziją ir kūrybą.

 

Juk tolimas atstumas išskyrė tave ne vienai dienai ir gal net ne vienai savaitei, ar mėnesiui. Tai reiškia jie jus seniai matė. Ko jie tikisi? Nuoširdumo ir paprastumo.

 

Tai galėtų būti Jūsų nuotraukos iš Kalėdinės fotosesijos, kuriai nereikia ilgai ruoštis ir ji gali užtrukti ne ilgiau pusę valandos, po jos turėsite sutvarkytas kelias nuotraukas . Jas atspausdink, pridėk rašyta ranka ilgesnį laišką apie save, savo šeimą, prabėgusius metus, pasiekimus, išpildytus norus, svajones ir viskas ! Siųsk tokią šiltą ir jaukią dovaną gražiame ir Kalėdiškame voke, kuris gali kvepėti netgi mandarinais, jeigu ant voko užlašinsi vieną, ar kelis lašus mandarinų, apelsinų, eglės, ar pušų eterinio aliejaus, kurie suteiks gaunamai dovanai-laiškui neišpasakyto jaukumo bei gaivos. Juk šie kvapai visada primena Kalėdas.

 

kaip megzti riešines
Megztos Riešinės, nuotraukos autorystė Dežavu fotostudija, Zyle photo

 

Rankų darbo dovana

Kadangi iki Kalėdų dar yra laiko, galbūt nori pagaminti Kalėdinę dovaną savomis rankomis? Kad ir vieną vienintelę, bet savo rankomis. Ji bus neabejotinai pati jaukiausia ir gražiausia, dovanojama su didele meile ir galvojama tik apie asmenį, kuriam dovana skirta. Jeigu apie tai galvoji ir skaitai Megztos Riešinės blogo skiltį, tad turbūt mąstai ir apie mezgimą.

Tad puiki proga numegzti savas rankų darbo riešines. Jeigu nori įdomesnio rašto riešines, bet nežinai kur ieškoti rašto, galbūt tau pravers Megztos Riešinės siūlomas riešinių mezgimo raštas? Jį gali parsisiųsti visiškai nemokamai ir improvizuoti kiek tik širdis ir norai geidžia.

Jeigu megsite Kalėdinei dovanai riešines rinkitės spalvines gamas tinkančias šventei. Puikiai tiks raudonos, juodos, baltos. Karoliukai gali būti ir blizgesni, ar ramesnio ,,tono“. Svarbu nepamiršti, kad dovanosite žmogui, kuriam galbūt nepatinka vienokia, ar kitokia spalva. Tad atidžiai apgalvok ir prisimink, ką jis dažniausiai dėvi, kuo puošiasi, ką mėgsta. Megztos Riešinės pataria, kad universalios spalvos – juoda, ruda, raudona daugeliui patinka ir tinka.

 

kaip megzti riešines
Megztos Riešinės, nuotraukos autorystė Dežavu fotostudija, Zyle photo

 

Tokie šį kartą Megztos Riešinės pamąstymai prieš Kalėdas. Linkime pasitikti šių metų šventes atvira širdimi, pasiruošus iš anksto ir mėgautis pačia Kalėdų diena pačių artimiausių žmonių apsupty. O kitokios Kalėdinės dovanos gali būti ir paprastas nuoširdumas, geras darbas, ar su meile pagamintas kūrinys.

 

Jaukumo ir gražių švenčių linki Megztos Riešinės kolektyvas

 

Kitokia, neįprasta, originali Joninių dovana

Kitokia, neįprasta, originali Joninių dovana

Kitokia, neįprasta, originali Joninių dovana

Artėjant pačiai gražiausiai ir trumpiausiai dienai – Joninių šventei vis kyla klausimas ar dovanojama dovana Joninių, Janinų proga? Juk Jonai, Janinos yra šios dienos varduvininkai, kuriuos pasveikinti būtina. Todėl dažnai ieškoma originali Joninių dovana.

Originali Joninių dovana

 

Joninės Lietuvoje tai graži tradicinė mūsų tautos šventė. Žinoma, ji minima ir kitose šalyse. Bet tautiečių pamėgta dėl savo tradicijų: laužų kūrenimo, vainikų pynimų, paparčio žiedo ieškojimo ir kita. Tai bene patys svarbiausi akcentai susiję su Joninėmis. Ir man taip gražu, kai žinai, jog ši šventė žinoma net mažiausiam ir kai ji būna tokia ilga, nes naktis būna pati trumpiausia.

 

,,Megztos riešinės” Joninių šventės tradicija

 

Ir žinojimas apie Joninių šventę ,,atėjo” nuo pat mažų dienų. Nes garbė švęsti šventę savo šeimoje turime net du kart daugiau, gal net du su puse karto. Tai dėl to, kad šeimoje yra net du Jonai, o mano pačios antras ir šventas vardas Janina. Tad visada žinau, kad Joninės mūsų šeimoje yra nuostabios.

Pradedant nuo to, kad vartai papuošiami vainiku iš ažuolo lapų. Tai tartum simbolis, kad Joninės yra mūsų namų dalis. Lig šiol pamenu, kai mama visada ryte pasveikindavo tėtį šia proga padovanodama jam savo pintą ažuolo lapų vainiką.  O gimus broliui jie abu visada yra puošiami šiuo gražiu rankų darbo vainiku. Todėl originali Joninių dovana gali būti ir rankų darbo kūrinys sukurtas savomis rankomis, kad ir supintas gėlių, ar ąžuolo lapų vainikas.

 

kaip megzti riešines

 

Tad toks iš širdies padovanotas vainikas visada yra teigiamai įvertinamas ir jaučiama, kad tai padaryta su didele meile.

Mane ne išimtis irgi sveikina. Nors žino, tik patys artimiausi, bet vistiek yra smagu, kai prisimena ir pasako: ,,gi tu irgi Janina, tad būk laiminga šią gražią ilgiausią metų dieną“. Ir širdyje taip gera. Juk kiekvienas parodytas dėmesys yra smagus, o ypač lydimas nuoširdžių sveikinimų.

Žinoma, nebūtume mes, jeigu sveikinimų Joninių ir Janinų proga nesustiprintų ir dovanos. Juk taip miela jas gauti ir jausti, kad rinkdamas  dovaną žmogus tikrai pagalvojo apie tave. Šį kartą įdomu, kaip sveikina ne Jonus, o Janinas. Ką dovanoja?

 

Juk tokia diena yra tokia tradicinė ir išskirtinė, kad imi ir pasiklysti kokia dovana Joninių, Janinų proga yra tinkama

Taip norisi originalumo ir įžvalgumo tokiai dienai. Pamąsčius ir labiau apie tai pagalvojus, supranti, kad dovana Joninių, Janinų proga turėtų būti siejama su švente bei pačiu asmeniu. Janinoms visada siūlau rankų darbo dovanas. Juk Joninės tai šventė, kurioje minimos pačios svarbiausios simbolikos – vandens, ugnies ir augmenijos. Šiuos elementus galima puikiai susieti rankų darbo dovanose. Kad ir riešinėse. Juk riešinės tradiciniai raštai mena taip gerai žinomus ir pamatinius simbolius: vandenį, ugnį, orą ir augmeniją. Kiekviename rašte galime įžvelgti taip ieškomo Joninių šventės simbolio. O prireikus galima ir numegzti, kaip kad gražias riešines su paparčio šakele, ar taip įsivaizduojamu ir jo taip ieškomu žiedu.

Dovanojamos Janinai riešinės pravers tą pačią šventės naktį, kai ji būna žvarboka, dažnai lietinga, bet smagi, žvali ir kiek magiška ieškant paparčio žiedo. Ar leidžiant nupyntus vainikus į vandenį su degančia žvakele. Žinoma, rusenanti ugnis Joninių naktį neleis sužvarbti, bet dėvimos riešinės bus skiriamas Janinos ženklas bei puiki puošmena tolimesniam jų dėvėjimui.

 

 

kaip megzti riešines

 

Jau ne kartą minėjau ir dar kartą paminėsiu, vis dėlto geriausia dovana Joninių, Janinų proga – tai dėmesys artimam žmogui. Koks jis bus lydimas su dovana, ar be jos, bet tikrai žinau, ka būtent Joninių tradicijas galima puoselėti net neturint Jonų, ar Janinų. Nes tai šventė, kai ilgiausia diena magiškai sutrumpina naktį, o paparčio žiedas tikrai pražysta. Belieka jį rasti 😉

Gražios, linksmos Joninių, Janinų šventės,

Pagarbiai, ,,Megztos Riešinės” kolektyvas

 

Originali rankų darbo dovana – įdomi, žavi ir asmeniška

Originali rankų darbo dovana – įdomi, žavi ir asmeniška

Originali rankų darbo dovana – įdomi, žavi ir asmeniška

Neretai susiduri su dovanos paieška savo artimam asmeniui, o gal mylimai mamai, ar draugei, sesei? Bet kokiu atveju paieškos tikslas gali būti –  originali rankų darbo dovana.

Originali rankų darbo dovana

 

Kiek dažnai turi progų per metus ieškoti dovanos sau, artimam asmeniui, mylimam žmogui, kolegai, ar draugui? O kur jos ieškoti? Kokius prioritetus tam teiki?

Klausimai atrodo paprasti, bet ieškančiam jie tampa keblesni. Ypač kai ieškai originalumo. Šiame interneto pasiūlos amžiuje ir pasiklysti galima. Bet ieškant originalumo, ilgai netrunki. Nes puikiai žinai, kad tai kas originalu, nėra masinės gamybos produktas. Net nėra daugumos parduotuvių lentynose.

 

Tad ieškai internete

 

Ieškai tai, kas įdomu, žavu bei neabejotinai kūrybinga. Tai, kas tikrai nudžiugins tavo artimą žmogų, ar tą žmogų, kuris mėgsta individualumą ir išskirtinumą, parodytą dėmesį.

 

Juk dėmesys visų pirma yra sveikinimas kažkokia žmogui brangia proga.

 

O dėmesys jam ir yra dovana. Bet nebūtume mes, jeigu nenorėtumėt tą dėmesį įamžinti ilgesniam laikui ir dovanoti dovaną su mintimi, jog ji išliks ilgam. Liks vertinga su prisiminu apie tave, su suteiktu džiaugsmu ir supratimu, kad būtent apie tą žmogų pagalvojai labai stipriai. Tiek stipriai, kad ilgai ir nuoširdžiai jam ieškojai dovanos.

Kartais to pakanka, kad suprastum, jog dovanota dovana yra daug daugiau nei daiktas. Tai nebyli žinutė, kuri sako, jog esi man svarbus ir reikalingas.

 

Todėl tikrai tikiu, kad originali rankų darbo dovana galėtų būti puiki dovana tau artimam žmogui!

 

originali rankų darbo dovana

 

Tad, kame tas originalumas slypi? Rankų darbo kūryboje? Jos išpildyme? Pateikime? O gal kainoje? Hm, klausimai verti gerų atsakymų, bet svarbiausia atsakymas vienas – originali rankų darbo dovana niekada nebus masinės gamybos dovana. Ji bus originali, nes jai sukurti reikia daug daugiau laiko negu paprastesniam jo analogui sukurtam masinės gamybos proceso metu. Originali ji bus tuo, nes pateikta ,,skaniai“. Su dideliu jos įsitraukimu ją pateikiant iki tavęs, ar tau artimo žmogaus.

Taip, rankų darbo dovana neabejotinai kainuos daugiau, nei jos kurtas masinis analogas

Čia manau aišku dėl to. Juk tą produktą sukuria vienas žmogus. Produktas dažnu atveju gali būti netgi vienetinis. Vienetinis reiškia ne masinis. Šiam produktui sukurti žmogus atsiduoda visu 100 procentu, o gal ir daugiau. Nes originalioje rankų darbo kūryboje slypi visa įdėta žmogaus esybė. Tad tokia kūryba neabejotinai bus brangesnė.

Taip pat originali rankų darbo dovana nebūtinai bus galutinis pateiktas produktas. Tai netgi gali būti paslauga. Į tokias paslaugas įtraukčiau fotografiją, ar terapinės grožio paslaugas. Juk dažnas sau retai leidžia tokias dovanas, kurios skirtos pasilepinimui, ar  profesionaliam įsiamžinimui. O taip norisi, kad akimirkos būtų įamžintos gražiai, skoningai. Kad tam pateikti, fotografai sukuria galutinį produktą, įdeda savo didelę dalį, turbūt 99proc. kūrybos. Todėl ir tokia dovana yra originali rankų darbo kūryba.

 

originali rankų darbo dovana

 

Todėl jokių abejonių, kad rankų darbo kūrybos dovana apima daug platesnę sąvoką, negu vien gaunamas galutinis ir matomas produktas. Kaip jo ieškoti? Pabandyk visų pirma pagalvoti, ką būtent mėgsta tas žmogus, kuriam dovanosi dovaną? Ką jis vertina? O gal kaip tik turi ,,visko“ ir padovanoti kažką reikiamo tampa vis sunkiau.

 

Būtent čia originalumas ir nepamaišytu 🙂

 

Žinau ir tikiu, kad visada geros, originalios dovanos lieka įvertintos. Tad skoningos, profesionalios rankų darbo dovanos bus pastebėtos ir įvertintos. Kaip iš mūsų pirkusi rankų darbo rankinę klientė rašė: ,,aš esu tokia sužavėta savo artimo žmogaus emocijomis išvydusi jūsų kurta ir dovanota rankine. Visi prilipo ir vartė netikėdami, kad tai rankų darbo kūryba. Klausė iš kur, kaip, kodėl? Tad man taip smagu, kad tokia atrodytum nedidelė dovana gali sužavėti žmogų.“ Ir tai taip gera, kai supranti, kad ne vien produktas žavi, o jo pateikimas bei savitumas. Tai, ko šiandien ieško dauguma.

 

originali rankų darbo dovana

 

Tad ieškok originalios rankų darbo dovanos. Skirk tam daugiau laiko, kad ir kaip ,,neskaniai“ tai skamba. Juk dovana turi būti ieškoma su meile, galvojant apie tą asmenį. Būk originalus, kūrybingas ir vertinantis, tai kas tikra. Taip pat pasisemk idėjų iš mūsų parduotvės.

Ačiū, Megztos Riešinės kolektyvas.

 

Originali dovana moteriai – kokia ji?

Originali dovana moteriai – kokia ji?

Originali dovana moteriai – kokia ji?

Kokia dovana moteriai yra originali ir tikrai ją sužavėsianti? Tai pabandysime pateikti šiame straipsnyje.

Neretai dovanos ieškojimas moteriai tampa iššūkiu. Juk ieškoma dovana turi būti įdomi, originali ir vertinga.

Dovana moteriai

Taigi, pradėkime nuo to kas dovanojamai moteriai teiktų džiaugsmą.

Gal ji seniai svajojo apie įdomų renginį? Tuomet dovana moteriai puikiai tiktų koncertas, įdomus, ar naujas spektaklis. O gal užsakyta individuali vakarienė? Manome, kad dviese praleistas laikas būtų puiki dovana ir smagiai praleistas laikas drauge.

Tačiau jeigu esate iš tų, kurie drauge visur einate, o dovanos vistiek reikia, gal ji galėtų būti iš kosmetikos, ar parfumerijos pasaulio? Tačiau ieškant tokios dovanos galime susidurti su klausimais: o ko jai stinga? Kokios spalvos lupdažis jai tinka? Kokie kvepalai patinka? Ir dar begalės klausimų, kuriems atsakymų kažin ar rasim nepaklausę pačios moters.

Tačiau taip dovana prarastų staigmenos prasmę. Na žinoma, visada galime nupirkti vienos, ar kitos parduotuvės dovanų čekį. Jie gelbsti, bet įpareigoja žmogų ieškoti laisvo laiko ir vykti būtent į tą parduotuvę, ieškoti dovanos sau ir neretai už ją ,,primokėti“.

 

 

Ypatinga dovana – rankų darbo

 

Tad dovanos ieškojimas moteriai neretai tampa tikru iššūkiu… Juk norime, kad dovana būtų ypatinga. Mūsų nuomone – ypatingos dovanos yra ne masinės gamybos išraiška. Tai dažnai būna kurta rankomis. Kurta su meile ir individualumu. Todėl nedrąsiai tačiau užtikrintai sakome, kad būtent dovana moteriai galėtų būti Megztos Riešinės kuriami gaminiai. Megztos Riešinės gaminiai originalūs ir saviti savo kūryba. Panorėjūs jie gali tapti vienetiniais gaminiais.

Originalios ir žavios riešinės tikrai bus puiki dovana ne tik suteikianti šilumos, bet ir grožio. Juk tame slypi maža žinutė – ,,tu man rūpi“. O gal išskirtinė rankinė? Ji puikiai derėtų prie jos mėgiamų batų, ar paltuko, o gal suknelės?

Dovanodami Megztos Riešinės rankinę tikime, kad ji sužavės savo išskirtinumu ir originalumu. Be to, tokia rankinė gali būti naudojama kaip kosmetinė. Tikime, kad mūsų rankų darbo kūriniai įspūdinga dovana moteriai.

Megztos Riešinės kurti gaminiai įpakuojami taip, kad būtų galima iš kart dovanoti. Tad belieka tik išsirinkti.