Kitokia, neįprasta, originali Joninių dovana

2017 Geg | Originalios dovanos

Artėjant pačiai gražiausiai ir trumpiausiai dienai – Joninių šventei vis kyla klausimas ar dovanojama dovana Joninių, Janinų proga? Juk Jonai, Janinos yra šios dienos varduvininkai, kuriuos pasveikinti būtina. Todėl dažnai ieškoma originali Joninių dovana.

Originali Joninių dovana

 

Joninės Lietuvoje tai graži tradicinė mūsų tautos šventė. Žinoma, ji minima ir kitose šalyse. Bet tautiečių pamėgta dėl savo tradicijų: laužų kūrenimo, vainikų pynimų, paparčio žiedo ieškojimo ir kita. Tai bene patys svarbiausi akcentai susiję su Joninėmis. Ir man taip gražu, kai žinai, jog ši šventė žinoma net mažiausiam ir kai ji būna tokia ilga, nes naktis būna pati trumpiausia.

 

,,Megztos riešinės” Joninių šventės tradicija

 

Ir žinojimas apie Joninių šventę ,,atėjo” nuo pat mažų dienų. Nes garbė švęsti šventę savo šeimoje turime net du kart daugiau, gal net du su puse karto. Tai dėl to, kad šeimoje yra net du Jonai, o mano pačios antras ir šventas vardas Janina. Tad visada žinau, kad Joninės mūsų šeimoje yra nuostabios.

Pradedant nuo to, kad vartai papuošiami vainiku iš ažuolo lapų. Tai tartum simbolis, kad Joninės yra mūsų namų dalis. Lig šiol pamenu, kai mama visada ryte pasveikindavo tėtį šia proga padovanodama jam savo pintą ažuolo lapų vainiką.  O gimus broliui jie abu visada yra puošiami šiuo gražiu rankų darbo vainiku. Todėl originali Joninių dovana gali būti ir rankų darbo kūrinys sukurtas savomis rankomis, kad ir supintas gėlių, ar ąžuolo lapų vainikas.

 

kaip megzti riešines
  • Facebook

 

Tad toks iš širdies padovanotas vainikas visada yra teigiamai įvertinamas ir jaučiama, kad tai padaryta su didele meile.

Mane ne išimtis irgi sveikina. Nors žino, tik patys artimiausi, bet vistiek yra smagu, kai prisimena ir pasako: ,,gi tu irgi Janina, tad būk laiminga šią gražią ilgiausią metų dieną“. Ir širdyje taip gera. Juk kiekvienas parodytas dėmesys yra smagus, o ypač lydimas nuoširdžių sveikinimų.

Žinoma, nebūtume mes, jeigu sveikinimų Joninių ir Janinų proga nesustiprintų ir dovanos. Juk taip miela jas gauti ir jausti, kad rinkdamas  dovaną žmogus tikrai pagalvojo apie tave. Šį kartą įdomu, kaip sveikina ne Jonus, o Janinas. Ką dovanoja?

 

Juk tokia diena yra tokia tradicinė ir išskirtinė, kad imi ir pasiklysti kokia dovana Joninių, Janinų proga yra tinkama

Taip norisi originalumo ir įžvalgumo tokiai dienai. Pamąsčius ir labiau apie tai pagalvojus, supranti, kad dovana Joninių, Janinų proga turėtų būti siejama su švente bei pačiu asmeniu. Janinoms visada siūlau rankų darbo dovanas. Juk Joninės tai šventė, kurioje minimos pačios svarbiausios simbolikos – vandens, ugnies ir augmenijos. Šiuos elementus galima puikiai susieti rankų darbo dovanose. Kad ir riešinėse. Juk riešinės tradiciniai raštai mena taip gerai žinomus ir pamatinius simbolius: vandenį, ugnį, orą ir augmeniją. Kiekviename rašte galime įžvelgti taip ieškomo Joninių šventės simbolio. O prireikus galima ir numegzti, kaip kad gražias riešines su paparčio šakele, ar taip įsivaizduojamu ir jo taip ieškomu žiedu.

Dovanojamos Janinai riešinės pravers tą pačią šventės naktį, kai ji būna žvarboka, dažnai lietinga, bet smagi, žvali ir kiek magiška ieškant paparčio žiedo. Ar leidžiant nupyntus vainikus į vandenį su degančia žvakele. Žinoma, rusenanti ugnis Joninių naktį neleis sužvarbti, bet dėvimos riešinės bus skiriamas Janinos ženklas bei puiki puošmena tolimesniam jų dėvėjimui.

 

 

kaip megzti riešines
  • Facebook

 

Jau ne kartą minėjau ir dar kartą paminėsiu, vis dėlto geriausia dovana Joninių, Janinų proga – tai dėmesys artimam žmogui. Koks jis bus lydimas su dovana, ar be jos, bet tikrai žinau, ka būtent Joninių tradicijas galima puoselėti net neturint Jonų, ar Janinų. Nes tai šventė, kai ilgiausia diena magiškai sutrumpina naktį, o paparčio žiedas tikrai pražysta. Belieka jį rasti 😉

Gražios, linksmos Joninių, Janinų šventės,

Pagarbiai, ,,Megztos Riešinės” kolektyvas