Ir vis dėl to, kaip megzti riešines su karoliukais?

2016 Geg | Pasidaryk pats

Ir vis dėlto, kaip megzti riešines su karoliukais?…

 

Turbūt pagalvosite, kad ,,pff.. pilnas internetas informacijos, kaip megzti riešines su karoliukais, juk tai nėra tas mezginys, kuris nėra žinomas mūsų visuomenėje“.  Taip, sutinku, netgi galvojau, ar reikia tokio Megztos Riešinės tinklaraščio temos, bet juk pavadinimas:

Megztos Riešinės mus įpareigoja parašyti šią temą, kad ir trumpai jus supažindinti su pagrindinėms ir svarbiausiomis riešinių mezgimo su karoliukais taisyklėmis.

Tad sužinok kaip megzti riešines su karoliukais ir kokių priemonių reikia. Žingsnis po žingsnio kaip tai pasidaryti pačiam.

Apie pačias riešines puikiai aprašo Irena Felomena Juškienė knygoje ,,Riešinės“. Šioje knygoje rasite ir riešinių istorijos ir tautinių raštų. Tai puikus pradžiamokslis norinčioms turėti ,,po ranka“ riešinių raštų ir schemų bei susipažinti kas yra tos ,,riešinės“.

Taigi, kaip megzti riešines su karoliukais?

 

O tam Jums reikės:

Vilnonių siūlų – tradiciškai riešinės mezgamos iš vilnonių siūlų dėl tamprumo ir teikiamos šilumos;
Dviejų plonų virbalų – geriausia rinktis 1,25 numerio metalinius virbalus;
Karoliukų – mes siūlome rinktis 9 arba 10 numerio Čekišką biserį, kuris puikiai atrodo mezginyje. Nors su tokio numerio karoliukais yra pakankamai nelengva dirbti, nes gali sunkiau slinkti siūlu. O jei mezginys mezgamas ne standžiai tiesiog ,,pasislėpti“ mezginyje;
Adatos tinkamos suverti karoliukus – yra speciali adata karoliukų vėrimui, kuri yra ilga ir minkšta, tačiau neturint tokios tiks ir paprasta;
Plono siuvimo siūlo – tiks bet koks, kokį naudojate savo kasdieniniams darbams, ar tiesiog turite tarp savo siūlų.
Klijų – tinkamiausi ,,Moment“ klijai, jie bus reikalingi sulipinti vilnonį siūlą su plonu siuvimo siūlu.

Šių priemonių jums pakaks numegzti riešines su karoliukais.

 

Aš labai viliuosi, kad čia skaitantys tikrai esate susidūrę su mezgimu. Ir mokate išmegzti akis bei turite minimalų supratimą apie mezgimą, to pakaks. O visą kitą pabandysiu paaiškinti, dėl to pradedame:

 

 

kaip megzti riešines
  • Facebook

 

1. Išsirinkite raštą, kuriuo norėtumėt išmegzti savąsias riešines – jis gali būti prieš tai minėtoje knygoje. Rastas internete. Arba tiesiog sukurtas.
2. Susiverkite karoliukus – jeigu megsite vienodos spalvos karoliukus, pasistenkite jų susiverti kuo daugiau. Jeigu norite megzti įvairiaspalvį raštą, tad teks rimtai susiimti ir sėdėti nuolankiai, atidžiai veriant karoliukus pagal raštą ir juos skaičiuojant (gal apie tai pašnekėsime kitą kartą). Karoliukus veriame taip: paimame ploną siūlą ir sulipiname jį su vilnoniu mezgimo siūlu. Tada veriant karoliukus jie lengvai praslinks pro suklijuotus siūlus ir bus ant mezgimo siūlo. Patartina susiverti kuo daugiau karoliukų, tada mezgant nereikės dažnai nutraukti siūlo ir verti iš naujo. Taip galėsite mėgautis mezgimu ir matomu rezultatu.
3. Užmetame riešinėms akims – jų dažniausiai reikia 55. Akių skaičius priklauso nuo rašto. Bet standartiškai išmezgamos 55 akis. Akys užmetamos ant dviejų virbalų.

 

Mezgame riešines su karoliukais toliau:

 

4. Pirmoji eilė išmezgama be karoliukų. Mezgant riešines, visada mezgame gerosiomis akimis.
5. Pradedame megzti raštą. Pirma akis visą laiką nukeliame, tada pagal raštą žiūrime ar reikia karoliuko, jeigu reikia, karoliuką pristumiame prie mezginio ir išmezgame akį. Taip karoliukas lieka tarp akių ir pamažu formuojasi raštas. Taip sekame visą eilę ir išmezgame visas akis. Atsižvelgdami kur yra karoliukas tarp akių, o kur tik akis. Apsukus mezginį prieš jus atsiduria riešinės pusė su karoliukais – tai geroji pusė, o blogąją pusę išmezgate be karoliukų gerosiomis akimis. Apsukus mezginį žiūrite į raštą mezgate pagal jį.
6. Pabaigus megzti riešinę su karoliukais, o baigiame ją blogoje pusėje sumezgus po dvi akis. Riešines reikia susiųsti, arba sumegzti, sunerti. Mes riešines susiuvame su tuo pačiu siūlu, kuriuo mezgėme. Reikia atidžiai ir kruopščiai susiūti, kad siūlė nesimatytu ir būtų estetiškai gražu bei sutaptų raštas. Siuvimo siūlę reikia siūti kuo standžiau, kad ji nesimatytų.

 O dabar žvilgtelėk kaip megzti riešines su karoliukais video įrašą ir beliks kibti prie darbų 😉

 

 

Štai ir viskas, pirmoji riešinė baigta belieka pasiryžti nusimegzti antrąją ir turėsite puikias, savo rankų darbo riešines. Kurios jus šildys žvarbiomis dienomis, arba tiesiog norėsite pasipuošti. Ateityje pažadame video blogą kaip megzti riešines su karoliukais.

Pagarbiai, ,,Megztos Riešinės“ komanda