Megztos Riešinės, Dizaino Skveras ir Sostinės Dienos

2017 Rgs | Parodos

Dar viena paroda, praūžusi ne taip ir seniai rugsėjo 1-3 dienomis Vilniuje Sostinės dienos šventės metu. Šioje Vilniaus miesto šventėje būta ne tik renginių, festivalių, bet ir Dizaino Skvero paroda pritraukusi nemažą dalį Lietuvos dizainerių ir kūrėjų. Teko pabūvoti ir Megztos Riešinės prekiniui ženklui. Tačiau šį kartą ne apie mus, o apie tai, kodėl visada verta aplankyti tokio tipo parodą ir kokius išskirtinius kūrėjus sutiko Megztos Riešinės.

Sostinės dienos

 

Tai kasmetinis Vilniaus miesto renginys, kuriam neabejingi lieka ne tik sostinės gyventojai, bet ir kiti asmenys iš Lietuvos miestų. Juolab, kad Sostinės dienos vyksta rugsėjo pradžioje, kas daugeliui reiškia mokslų, ar darbų pradžią. Taip pat tai didžiausia Vilniaus miesto šventė, gausi renginiais, koncertais ir festivaliais.

Šiais metais šioje šventėje buvo ne tik muzikinių renginių, bet ir įdomių projekcijų, tokių, kaip ,,Neries baletas“ su nepaprasta 3D videoprojekcija ant iškelto Neries upės vandens. Šiam renginiui ekranu tapo į aukštį iškeltas Neries upės vanduo. Nebuvo pamirštos ir šeimos, kurioms prie Lietuvos Nacionalinio muziejaus esančio Karaliaus Mindaugo paminklo buvo įrengta gausybė atrakcijų ir žaidimų. Batutai, karuselės, šokinėjimai su guminiais lynais ir kitos pramogos. Tad Sostinės dienos tai galimybė visiems pajusti Vilnių, jo alsavimą ir džiaugtis šia švente.

Dizaino Skveras

 

Džiaugtis Sostinės dieno šventės metu buvo galima ir akimis. Esančio Dizaino skvero organizuota paroda šios šventės metu suteikė galimybę Lietuvos kūrėjams pristatyti savo gaminius ir kūrinius. Šios parodos iškirtinumas – tai originalūs kūrėjai, dizaineriai, kurių gaminiai yra kitokie ir įdomus savo koncepcija. Megztos Riešinės dalyvavo taip pat šioje parodoje. Buvo smagu pajusti ,,Sostinės dienų“ alsavimą ir Dizaino Skvere esančius kūrėjus, kurie tiesiog traukė akį ir smalsiai kėlė susižavėjimą. Tad šį kartą apie juos, apie iškirtinius ir įdomius kūrėjus, kurie savo gaminius pristatė Sostinės dienose vykusioje Dizaino Skvero parodoje.

Celsius273

Žiūrint į šio nepaprastai įdomaus pavadinimo kurtus papuošalus kyla nuostaba: ,,negi jie pagaminti iš cemento???“. Tobulai lygūs, tobulai apvalūs ir tobulai saviti. Tiek prekinio ženklo pavadinimas, tiek gaminiai tokie išskirtiniai, kad paaiškinimas yra toks taiklus, kad viskas ,,stoja į vietas“ . Celsius273, anot prekinio ženklo kūrėjos,  tai temperatūra, įprasminanti atšiauriausią klimatą visatoje (-273 °C) Tai riba, kurią pasiekus, išnyksta bet kokia gyvybės forma.

 

Ar įsivaizduoji kokia tai riba? Mum sunkiai suvokiama – be vandens, be egzistencijos, tik tyla ir amžinybė… Joje nėra laiko, tačiau ji saugo savyje slapčiausia visatos paslaptis.

 

Tai miesto architektūra, telpanti delne. Į delną telpa dailūs ir lengvi papuošalai iš cemento galintys papuošti kiekvieną. Kūrėja pabrėžia, kad šiems gaminiams inspiracijos semiasi miesto detalėse, kurios įprasmina istorijas ir prisiminimus. Toks įkvėpimas gali nugulti ir ant tavo kūno, taip turėsi mažą dalelę miesto istorijos, belieka išsirinkti tik kuris nepaprastai tobulas Celsius273 kūrinys yra tavasis.

 

kaip megzti riešines
  • Facebook
Celsius273 gaminio nuotrauka (iš asmeninio Celsius273 archyvo)

 

,,Ir net jei daugelis iš mūsų, naktimis skaičiuoja sūrias vagas ant pagalvės ir skruostu kapsinčius lašus, žmogau, tai mes kuriame miestų  istorijas. Kvėpuojame dūmais ir pranykstam horizonte, apsvaigusiame nuo bemiegės, žvaigždėtos tamsos“ – Celsius273 kūrėja  

 

kaip megzti riešines
  • Facebook
Celsius273 gaminys (iš asmeninio Celsius273 archyvo)

Norų Namai

Prekinio ženklo pavadinimas mena, kad čia ,,gyvena“ papuošalai galintys išpildyti tavo slapčiausius norus. Ir tai tiesa, nes pati kūrėja, juos kurti pradėjo dėl įdomių ir išskirtinių papuošalų trūkumo. O papuošalai gali būti su istorija ir turintys prasmę. Mažas pienės pūko pūkelis atsargiai įdedamas į stiklinį pakabuką yra akcentas tavo svajonių, tavo pačių slapčiausių norų, kuriuos trokšti, kad šie virstu realybe. Juk giliai širdyje dažnas iš mūsų ,,nešiojame“ slaptą norą, kuris tikima kada nors išsipildys.

kaip megzti riešines
  • Facebook
Norų Namai gaminio nuotrauka (iš asmeninio Norų Namai archyvo)

 

Galbūt ,,Norų namų“ papuošalas bus kaip slaptas tavo troškimas tikėti šiuo savo noru ir galvoti, kad vieną dieną su juo tu susitiksi… o kasdien toks kūrinys gali būti tavo mažas aksesuaras derantis prie daugelio stiliaus derinių.

 

kaip megzti riešines
  • Facebook
Norų Namai gaminio nuotrauka (iš asmeninio Norų Namai archyvo)

 

Du prekiniai ženklai pelnę Megztos Riešinės simpatijas Dizaino Skveras parodoje, vykusioje Sostinės dienos metu. Tikrai buvo jų ir daugiau, tik dėl laiko stokos nespėjome su jais pakalbėti, tikimės tą padaryti kitą kartą. O dabar turim kiek padirbėti, kad pasiruošti sekantiems susitikimams su tavimi, kuris greičiausias bus tik prieš Kalėdas. Tikrai, taip, mes jau ruošiamės Kalėdoms 😉

 

Iki greito,

Megztos Riešinės kolektyvas