Megztos Riešinės Dizaino Jūra parodoje

2017 Rgp | Mes spaudoje

Šį kartą apie tai kas gražu ir gera, apie beprotiškai smagią ir nepakartojamą kasmetinę Jūros Šventę Klaipėdoje, kurioje buvo Dizaino Skveras paroda Dizaino Jūra. Šioje parodoje dalyvavo Megztos Riešinės prekinis ženklas papuolęs į žurnalistų akiratį. Tad trumpai apie Dizaino Jūrą ir Megztos Riešinės patirtį.

 

Šiek tiek priešistorės…

 

Apie parodas Megztos Riešinės svajoja jau seniai. Vis nedrąsu žengti viešą žingsnį pirmyn ir stoti akistatoj su siekėjais. Juk reiks bendrauti gyvai ir papasakoti apie save. Internetinė erdvė apriboja nuo tokio susidūrimo ir lieki tartum nematomas. Čia paradoksas – juk nori būti matomas,

 

 

tad privalai ,,išlįsti“ iš virtualios erdvės, žengti pirmyn ir drąsia ranka užpildyti paraišką į pirmą parodą.

 

 

Tą ir padarom, užpildom registraciją į Klaipėdoje Jūros šventės metu (liepos 28-30 dienomis) vykstančią Dizaino Skvero parodą Dizaino Jūrą. Po keleto dienų, su dideliu džiaugsmu ir jauduliu skaitom laišką, kuriame patvirtinama Megztos Riešinės prekinio ženklo registracija ir dalyvavimas parodoje Dizaino Jūra. Širdis ima smarkiau plakti, o jai nurimus racionalumas grįžta ,,į vietą“, kuris pataria nesnausti ir ramiai pasiruošti parodai.

Megztos Riešinės paroda
  • Facebook
Megztos Riešinės ekspozicija parodoje Dizaino Jūra 2017-07-28 ir 30 dienomis (asmeninio archyvo nuotrauka)

 

Dizaino Skveras Paroda Dizaino Jūra

 

Dizaino Skveras paroda organizuota 2017 m. liepos 28-30 dienomis Klaipėdoje Jūros šventės metu vykusią Dizaino Jūrą nedrįsčiau pavadinti muge.

 

Tai vieta, kurioje renkasi kūrėjai, gaminantys išskirtinius, originalius ir ne masinius kūrinius.

 

Perėjus parodą, kuri buvo įrengta stilinguose baltuose paviljonuose, akis raibo nuo įdomių suknelių, švarkelių, sijonų, rankinių, akinių, papuošalų, keramikos gaminių, batų, megztų kardiganų ir dar daug daug kitų gaminių! Einant norėjosi prieiti prie kiekvieno kūrėjo ir paklausti: ,,iš kur tiek minčių, idėjų?..“ ir staiga supranti, kad Megztos Riešinės yra būtent vieni iš šių kūrėjų… tad atsakymas čia pat: ,,kurdamas gaminius, esi nuolat paskendęs mintyse, paieškose ir tai išeina savaime, tiesiog iš tavęs...“. Todėl Dizaino Skveras paroda sujungia nemažą kūrėjų į vieną parodos vietą, kurią galėjo aplankyti visi norintys būnantys tuo metu Klaipėdoje. Tiesa, kiekvienas kūrėjas-dizaineris privalėjo savo gaminius pateikti remiantis Dizaino Jūros reikalavimais parodai – tik balti, mėlyni, arba medžio spalvos stalai, stelažai ir ekspozicija negali būti perkrauta bei pompastiška. Dar kartą supranti, kad tai ne mugė, kurioje dažnu atveju, svarbiausia kiekybė, o ne kokybė.

 

kaip megzti riešines
  • Facebook
Megztos Riešinės ekspozicija parodoje Dizaino Jūra 2017-07-28 ir 30 dienomis (asmeninio archyvo nuotrauka)

 

Megztos Riešinės spaudoje

 

Kruopščiai dėlioję planus ir parodos ekspoziciją, atradome optimalų sprendimą, kaip pateikti Megztos Riešinės gaminius. Juk norime, kad rankų darbo gaminiai būtų estetiški, bet ir ne pernelyg pompastiški. Sutinku, kad kartais gražiai išpuošta ekspozicija atbaido žmones, nes viduje galvoji: ,,čia pernelyg gražu, kad man būtų galima prieiti, kaip kokiam muziejuje, kuriame eksponatai rankomis neliečiami“. Tad vėl sudėję visus pliusus minusus Dizaino Jūroje įsirengiame savo ekspoziciją.

 

Kadangi pasirinkome nedidelį parodos plotą teko improvizuoti ir vietoje tradicinio stalo pasirinkome baltas lentynas.

 

Jos puikiai derėjo, neužėmė daug vietos ir joje tilpo daugelis Megztos Riešinės gaminių, kurie traukė lankytojų akį. Per visas tris dienas teko patirti tiek daug dėmesio, kurį nežinau nei kaip ,,atmatuoti“, nei su kuo sulyginti. Esam beprotiškai laimingi, tartum 9 danguje, kai iš parodos lankytojų sulaukėm tiek daug pagyrų, klausimų, domėjimosi ir šypsenų. Visa tai mum tartum balzamas širdžiai ir visai kūrybai. Lankytojų dėka supratom, kad Megztos Riešinės kūriniai yra išskirtiniai, originalūs ir svarbiausia traukiantys akį. Parodos metu įgijom dar didesnę motyvaciją bei norą kurti. Ypač tai pastiprino parodos metu sulauktas žurnalistų iš 15min portalo dėmesys. Jie mum skyrė savo brangų laiką, surengė interviu ir parašė atskirą straipsnį:

 

Vintažinių rankinių kūrėja Sigita: „Toks daiktas gali tapti puikiu jūsų stiliaus akcentu“

Ir toks straipsnio pavadinimas tikrai atspindi Megztos Riešinės siūlymą gaminius paversti savo stiliaus akcentu.

kaip megzti riešines
  • Facebook
Megztos Riešinės ekspozicija parodoje Dizaino Jūra 2017-07-28 ir 30 dienomis (asmeninio archyvo nuotrauka)

 

Tolimesnės planuojamos parodos

 

Po nuostabios, įdomios ir turiningos Dizaino Skveras surengtos Dizaino Jūra parodos supratom, kad reikia eiti toliau: kurti, tobulėti, ieškoti ir net svajoti. Tai tikrai ne paskutinė Megztos Riešinės paroda, jau užsiregistravom į Sostinės dienas vykstančią kitą Dizaino Skverą parodą, kurios vyks rugsėjo 1-3 dienomis Vilniuje. Dar numatyta keletą parodų, kuriose Megztos Riešinės prekinis ženklas planuoja dalyvauti. Belieka sulaukti patvirtinimo, o svarbiausia spėti numegzti daugelį gaminių, kuriuos galėsi pamatyti, paliesti, pasimatuoti ir su mumis gyvai pabendrauti.

Tad dėkojam Dizaino Skveras už pasitikėjimą bei suteiktą galimybę dalyvauti parodoje, linkim sau sėkmės ir sakom IKI greito susimatymo!!!

Pagarbiai, Megztos Riešinės kolektyvas